Svenska Taidoförbundet
[ Logga in ]
 

Taikei Öppna Mästerskap 2013

Uddevalla, den 9 mars 2013

Hokei (tai/in) herrar 2 kyu+

1.Tommy Pham, Göteborgs Taidoklubb
2.Oskar Sjöberg, Taidoklubben Sensu Dojo
3.Hannes Kannisto, Budoklubben Shindo

Hokei (tai/in) damer 2 kyu+

1.Elin Mellgren, Stockholms Taidoförening
2.Veera Littmarck, Stockholms Taidoförening
3.Olivia Linde, Uddevalla Taidoklubb Taikei

Bästa Prestation

1.Kellie Pearce, UNSW, Australia

Bästa domare

1.Henrik Johansson, Göteborgs Taidoklubb

Hokei mix 4-3 kyu

1.Vendela von Fluck, Stockholms Taidoförening
2.Jimmy Magnusson, Uddevalla Taidoklubb Taikei
3.Robin Frej, Uddevalla Taidoklubb Taikei

Hokei mix 6-5 kyu

1.Martina Jarbro, Halden Taidoklubb
2.Robin Nilsson, Uddevalla Taidoklubb Taikei
3.Alexandra Karavas, Uddevalla Taidoklubb Taikei

Jissen damer 2 kyu+

1.Emelie Roos, Uddevalla Taidoklubb Taikei
2.Olivia Linde, Uddevalla Taidoklubb Taikei
3.Nasrin Mosawi, Kungälvs Taidoklubb

Jissen damer 4-3 kyu

1.Ylva Thorsén, Göteborgs Taidoklubb
2.Simone Pettersson, Stenungsunds Taidoklubb Taidokan
3.Caroline Lindberg, IF Lunds Karate Kyokushinkai - Taido

Jissen herrar 2 kyu+

1.Tommy Pham, Göteborgs Taidoklubb
2.Hannes Kannisto, Budoklubben Shindo
3.Daniel Andersson, Vänersborgs Taido

Jissen herrar 4-3 kyu

1.Jimmy Magnusson, Uddevalla Taidoklubb Taikei
2.Robin Frej, Uddevalla Taidoklubb Taikei
3.Jörn Krosvik, Halden Taidoklubb

Laghokei mix 6 kyu+

1. Uddevalla - Lag 1
(Olivia Linde, Emelie Roos, Alexandra Karavas, Johanna Frej, Ebba Olsson)
2. Halden
(Silje Olsen, Malin Andreasen, Per-Henrik Bernström, Jörn Krosvik)
3. Uddevalla - Lag 2
(Linnea Ljungner, Sofie Lindholm, Cecilia Jansson)

Laghokei (tai/in) ej mix (5 pers.)

1. Göteborg - Lag 1
(Omar Kodah, Julius Lidar, Hans Sanell, Tommy Pham)
2. Uddevalla
(Robin Frej, Jimmy Magnusson, Chris Persson, Sylvester Sandin, Philip Högberg)
3. Lund
(Zakaria Maghder, Martin Dahl, Filip Vannfält)

Lagjissen damer, 4 kyu+

1. Uddevalla/Australia
(Olivia Linde, Emelie Roos, Kellie Pearce)
2. Stockholm
(Veera Littmarck, Vendela von Fluck)
3. Stenungsund
(Simone Pettersson, Ellen Bohlin, Nasrin Mosawi)

Lagjissen herrar, 4 kyu+

1. Vänersborg/Mölndal/Halden
(Jonas Ehlebrink, Fredrik Johansson, Hannes Kannisto, Andreas Björkman, Leif Nilsson)
2. Uddevalla
(Robin Frej, Jimmy Magnusson, Chris Persson, Philip Högberg)
3. Göteborg
(Omar Kodah, Hans Sanell, Tommy Pham, Alfred Ekeroth, Oskar Sjöberg)

Unsoku happo

1.Robin Nilsson, Uddevalla Taidoklubb Taikei
2.Martina Jarbro, Halden Taidoklubb
3.Cäcilja Li, Stockholms Taidoförening

Tillbaka till resultatlistan