Svenska Taidoförbundet
[ Logga in ]
 

Taikei Öppna Mästerskap 2011

Uddevalla, den 12 mars 2011

Bästa prestation

1. Uddevalla Taidoklubb Taikei - För sin juniorverksamhet

Domarpris

1.Björn Sjöberg, Taidoklubben Sensu Dojo

Hokei (tai/in) damer 2 kyu+

1.Anna Cervin, Taidoklubben Sensu Dojo
2.Elin Mellgren, Stockholms Taidoförening
3.Julia Skäär, Göteborgs Taidoklubb

Hokei (tai/in) herrar 2 kyu+

1.Daniel Andersson, Uddevalla Taidoklubb Taikei
2.Philip Högberg, Uddevalla Taidoklubb Taikei
3.Eddie Herlin, Stockholms Taidoförening

Hokei mix 4-3 kyu

1.Oskar Sjöberg, Taidoklubben Sensu Dojo
2.Hannah Kanjah, Stockholms Taidoförening
3.Fadhil Al-kasid, Taidoklubben Sensu Dojo

Hokei mix 6-5 kyu

1.Omar Kodah, Göteborgs Taidoklubb
2.Viktoria Morén, Taidoklubben Sensu Dojo
3.Ylva Thorsén, Göteborgs Taidoklubb

Jissen damer 2 kyu+

1.Anna Cervin, Taidoklubben Sensu Dojo
2.Nasrin Mosawi, Stenungsunds Taidoklubb Taidokan
3.Julia Skäär, Göteborgs Taidoklubb

Jissen damer 4-3 kyu

1.Emma Dahl, Göteborgs Taidoklubb
2.Rebecca Gyllenram, Göteborgs Taidoklubb
3.Hannah Kanjah, Stockholms Taidoförening

Jissen herrar 2 kyu+

1.Philip Högberg, Uddevalla Taidoklubb Taikei
2.Daniel Andersson, Uddevalla Taidoklubb Taikei
3.Tommy Pham, Göteborgs Taidoklubb

Jissen herrar 4-3 kyu

1.Fadhil Al-kasid, Taidoklubben Sensu Dojo
2.Omar Kodah, Göteborgs Taidoklubb
3.Joel Löfing, Stenungsunds Taidoklubb Taidokan

Laghokei (mix)

1. Taidoklubben Sensu Dojo - Lag 1
(Oskar Sjöberg, Fadhil Al-kasid)
2. Taidoklubben Sensu Dojo - Lag 2
(Viktoria Morén, Mathilda Adolfsson, Rebecka Tyft)

Lagjissen herrar, 4 kyu+

1. Uddevalla Taidoklubb Taikei
(Daniel Andersson, Philip Högberg, Sylvester Sandin, Tommy Pham)
2. Stockholms Taidoförening
(Julius Bellagh Johansson, Magnus Berg, Gustav Lundin)
3. Malmö Budoklubb
(Joakim Frederiksen, Ulf Karlsson, Joel Hedén, Martin Dahl)

Unsoku happo

1.Julia Nilsson, Uddevalla Taidoklubb Taikei
2.Robin Nilsson, Uddevalla Taidoklubb Taikei
3.Sofie Lindholm, Uddevalla Taidoklubb Taikei

Tillbaka till resultatlistan