Svenska Taidoförbundet
[ Logga in ]
 

Kauko Cup 2010

Stenungsund, den 16 oktober 2010

Hokei (tai/in) damer 2 kyu+

1.Nasrin Mosawi, Stenungsunds Taidoklubb Taidokan
2.Olivia Linde, Uddevalla Taidoklubb Taikei
3.Emelie Roos, Uddevalla Taidoklubb Taikei

Hokei (tai/in) herrar 2 kyu+

1.Akkanat Jensen, Taidoklubben Sensu Dojo
2.Alfred Ekeroth, Stenungsunds Taidoklubb Taidokan
3.Felix Lanzén, Stenungsunds Taidoklubb Taidokan

Hokei mix 4-3 kyu

1.Oskar Sjöberg, Taidoklubben Sensu Dojo
2.Fadhil Al-kasid, Taidoklubben Sensu Dojo
3.Tamina Miakhil, Stenungsunds Taidoklubb Taidokan

Hokei mix 6-5 kyu

1.Robin Frej, Uddevalla Taidoklubb Taikei
2.Morsal Akbary, Stenungsunds Taidoklubb Taidokan
3.Joel Löfing, Stenungsunds Taidoklubb Taidokan

Jissen damer 2 kyu+

1.Nasrin Mosawi, Stenungsunds Taidoklubb Taidokan
2.Olivia Linde, Uddevalla Taidoklubb Taikei

Jissen damer 4-3 kyu

1.Olivia Linde, Uddevalla Taidoklubb Taikei
2.Julia Landström, Stenungsunds Taidoklubb Taidokan

Jissen herrar 2 kyu+

1.Joakim Frederiksen, Malmö Budoklubb - Taido
2.Akkanat Jensen, Taidoklubben Sensu Dojo
3.Philip Högberg, Uddevalla Taidoklubb Taikei

Jissen herrar 4-3 kyu

1.Fadhil Al-kasid, Taidoklubben Sensu Dojo
2.Martin Dahl, Göteborgs Taidoklubb

Laghokei (mix)

1. Stenungsund Taidokan
(Anna Landström, Julia Landström, Joel Löfing, Tamina Miakhil, Jennifer Johansson)
2. Uddevalla Taikei
(Emelie Roos, Olivia Linde, Robin Frej, Emilie Björkdal)

Laghokei (tai/in) ej mix (5 pers.)

1. Sensu Dojo, Strömstad
(Akkanat Jensen, Martin Andersson, Fadhil Al-kasid, Oskar Sjöberg)

Lagjissen damer (3 pers.), 4 kyu+

Lagjissen herrar, 4 kyu+

1. Sensu Dojo, Strömstad
(Akkanat Jensen, Fadhil Al-kasid, Philip Högberg)
2. Taidokan
(Felix Lanzén, Alfred Ekeroth, Niclas Thello)
3. Team Fujubun
(Joakim Frederiksen, Joel Hedén, Martin Dahl)

Tenkai

Unsoku happo

1.Linnea Ljungner, Uddevalla Taidoklubb Taikei
2.Hanna Nilsson, Stenungsunds Taidoklubb Taidokan
3.Cecilia Jansson, Uddevalla Taidoklubb Taikei

Tillbaka till resultatlistan