Svenska Taidoförbundet
[ Logga in ]
 

Sensu Dojo Julcup 2008

Strömstad, den 6 december 2008

Bästa klubb

1. Taidoklubben Sensu Dojo

Bästa Prestation

1.Jennefi Andersson, Uddevalla Taidoklubb Taikei

Bästa Taidostil

1.Jakob Hayes, Taidoklubben Sensu Dojo

Hokei (tai/in) damer 2 kyu+

1.Anna Cervin, Taidoklubben Sensu Dojo
2.Elin Mellgren, Göteborgs Taidoklubb
3.Erika Palm, Uddevalla Taidoklubb Taikei

Hokei (tai/in) herrar 2 kyu+

1.Per Genberg, Taidoklubben Sensu Dojo
2.Daniel Andersson, Uddevalla Taidoklubb Taikei
3.Robert Andersson, Stockholms Taidoförening

Hokei mix 4-3 kyu

1.Jennefi Andersson, Uddevalla Taidoklubb Taikei
2.Joel Henriksson, Stockholms Taidoförening
3.Oskar Sjöberg, Taidoklubben Sensu Dojo

Hokei mix 6-5 kyu

1.Sara Andersson, Taidoklubben Sensu Dojo
2.Johanna Jonsson, Taidoklubben Sensu Dojo
3.Jakob Hayes, Taidoklubben Sensu Dojo

Jissen damer 2 kyu+

1.Anna Cervin, Taidoklubben Sensu Dojo
2.Beatrice Kantén, Stockholms Taidoförening
3.Nasrin Mosawi, Stenungsunds Taidoklubb Taidokan

Jissen damer 5-3 kyu

1.Jennefi Andersson, Uddevalla Taidoklubb Taikei
2.Martina Andersson, Taidoklubben Sensu Dojo
3.Johanna Jonsson, Taidoklubben Sensu Dojo

Jissen herrar 2 kyu+

1.Daniel Andersson, Uddevalla Taidoklubb Taikei
2.Robert Andersson, Stockholms Taidoförening
3.Morgan Boije, Stockholms Taidoförening

Jissen herrar 5-3 kyu

1.Joel Henriksson, Stockholms Taidoförening
2.Johan Hansson, Taidoklubben Sensu Dojo
3.Robert Grundell, Stenungsunds Taidoklubb Taidokan

Laghokei (mix)

1. Taidoklubben Sensu Dojo
(Marcus Carlsson, Akkanat Jensen, Per Genberg)
2. Uddevalla Taidoklubb Taikei
(Jennefi Andersson, Julia Segerå, Olivia Linde)
3. Taidoklubben Sensu Dojo
(Johan Hansson, Daniel Hansson, Oskar Sjöberg)

Laghokei (tai/in) ej mix (5 pers.)

1. Taidoklubben Sensu Dojo
(Per Genberg, Akkanat Jensen, Daniel Hansson, Johan Hansson, Oskar Sjöberg)
2. Uddevalla Taidoklubb Taikei
(Erika Palm, Olivia Linde, Julia Segerå, Jennefi Andersson)

Lagjissen damer, 4 kyu+

1. Uddevalla/Göteborg/Stenungsund
(Erika Palm, Elin Mellgren, Nasrin Mosawi)
2. Strömstad/Stockholm
(Anna Löfgren, Rosanna Claesson, Beatrice Kantén)
3. Taidoklubben Sensu Dojo
(Sara Andersson, Martina Andersson, Johanna Jonsson)

Lagjissen herrar, 4 kyu+

1. Taidoklubben Sensu Dojo
(Daniel Hansson, Johan Hansson, Akkanat Jensen, Per Genberg, Marcus Carlsson)
2. Stockholms Taidoförening
(Eddie Herlin, Joel Henriksson, Gustav Lundin, Robert Andersson, Morgan Boije)
3. Uddevalla Taidoklubb Taikei
(Stefan Nilsson, Chris Persson, Daniel Andersson, Timothy Hellberg)

Unsoku happo

1.Hannah Kanjah, Stockholms Taidoförening
2.Khaled Romech, Taidoklubben Sensu Dojo
3.Emma Dahlstedt, Taidoklubben Sensu Dojo

Tillbaka till resultatlistan