Svenska Taidoförbundet
[ Logga in ]
 

Orustpokalen 2007

Henån, den 14 april 2007

Hokei (tai/in) damer 2 kyu+

1.Maria Tång, Taidoklubben Sensu Dojo
2.Rebecka Karlsson, Taidoklubben Sensu Dojo
3.Anna Cervin, Taidoklubben Sensu Dojo

Hokei (tai/in) herrar 2 kyu+

1.Tobias Persson, Stenungsunds Taidoklubb Taidokan
2.Daniel Andersson, Uddevalla Taidoklubb Taikei
3.Henrik Jacobsson, Kungälvs Taidoklubb

Jissen damer 2 kyu+

1.Anna Cervin, Taidoklubben Sensu Dojo
2.Maria Tång, Taidoklubben Sensu Dojo
3.Clary Andersson, Uddevalla Taidoklubb Taikei

Jissen herrar 2 kyu+

1.Daniel Andersson, Uddevalla Taidoklubb Taikei
2.Tobias Persson, Stenungsunds Taidoklubb Taidokan
3.Patrik Persson, Göteborgs Taidoklubb

Hokei damer 4-3 kyu

1.Agnes Wallberg, Göteborgs Taidoklubb
2.Elin Mellgren, Göteborgs Taidoklubb
3.Jennefi Andersson, Uddevalla Taidoklubb Taikei

Hokei herrar 4-3 kyu

1.Joakim Frederiksen, Kungälvs Taidoklubb
2.Robin Andersson, Uddevalla Taidoklubb Taikei
3.Timothy Hellberg, Uddevalla Taidoklubb Taikei

Hokei mix 6-5 kyu

1.Oskar Sjöberg, Taidoklubben Sensu Dojo
2.Olivia Linde, Uddevalla Taidoklubb Taikei
3.Jonas Carlsson, Taidoklubben Sensu Dojo

Laghokei (tai/in) ej mix (5 pers.)

1. Göteborg
(Agnes Wallberg, Elin Mellgren, Ellinor Lindbom, Jane Koskinen, Julia Skäär)
2. Strömstad 1
(Mattias Utterberg, Oskar Sjöberg, Jonas Carlsson)
3. Strömstad 2
(Marcus Carlsson, Per Genberg, Akkanat Pilarp, Björn Sjöberg)

Lagjissen damer, 3 kyu+

1. Uddevalla
(Clary Andersson, Erika Palm, Lotta Korths)
2. Strömstad 2
(Kristin Sjöberg, Rebecka Karlsson, Anna Löfgren)
3. Strömstad 1
(Anastasia Sundström, Maja Trolle, Anna Cervin)

Lagjissen herrar, 3 kyu+

1. Strömstad
(Marcus Carlsson, Per Genberg, Akkanat Pilarp)
2. Göteborg
(Daniel Andersson, Mats-Ola Persson, Zakaria Maghder, Hannes Kannisto, Patrik Persson)
3. Orust
(Jesper Iversen, Joel Lööf, Simon Olsson, Tobias Persson)

Tenkai

1. Uddevalla 1
(Chris Persson, Johan Andersson, Johan Nilsson, Timothy Hellberg, Erika Palm, Viktor Karlsson)
2. Uddevalla 2
(Jennefi Andersson, Robin Andersson, Julia Segerå, Sylvester Sandin, Olivia Linde, Philip Högberg)
3. Strömstad
(Per Genberg, Akkanat Pilarp, Kristin Sjöberg, Maja Trolle, Tobias Karlsson, Marcus Carlsson)

Jissen damer 4-3 kyu

1.Nasrin Mosawi, Orust Taidoklubb Taiki
2.Agnes Wallberg, Göteborgs Taidoklubb
3.Jane Koskinen, Göteborgs Taidoklubb

Jissen herrar 4-3 kyu

1.Timothy Hellberg, Uddevalla Taidoklubb Taikei
2.Simon Andersson, Kungälvs Taidoklubb
3.Robin Andersson, Uddevalla Taidoklubb Taikei

Tillbaka till resultatlistan