Svenska Taidoförbundet
[ Logga in ]
 

Svenska Mästerskapen

Strömstad, den 29 april 2006

Hokei (tai/in) damer 3 kyu+

1.Maria Tång, Taidoklubben Sensu Dojo
2.Veera Littmarck, Malmö Budoklubb - Taido
3.Rebecka Karlsson, Taidoklubben Sensu Dojo

Hokei (tai/in) herrar 2 kyu+

1.Tobias Persson, Stenungsunds Taidoklubb Taidokan
2.Daniel Andersson, Uddevalla Taidoklubb Taikei
3.Hannes Kannisto, Göteborgs Taidoklubb

Jissen damer 3 kyu+

1.Maria Tång, Taidoklubben Sensu Dojo
2.Veera Littmarck, Malmö Budoklubb - Taido
3.Clary Andersson, Uddevalla Taidoklubb Taikei

Jissen herrar 2 kyu+

1.Micke Korths, Kullen Kampidrottsförening
2.Daniel Andersson, Uddevalla Taidoklubb Taikei
3.Morgan Boije, Örebro Kampsportförening

Laghokei (tai/in) ej mix (5 pers.)

1. Strömstad 2
(Rebecka Karlsson, Rebecka Mikkelsen, Anna Löfgren, Ida Jansson, Kristin Sjöberg)
2. Strömstad 1
(Akkanat Pilarp, Johan Mikkelsen, Per Genberg, Tobias Karlsson, Marcus Carlsson)
3. Orust
(Jesper Iversen, Julius Harrysson, Joel Lööf, Simon Olsson, Marcus Johansson)

Lagjissen herrar (5 pers.), 2 kyu+

1. Göteborg, Örebro, Uddevalla
(Hannes Kannisto, Patrik Persson, Henrik Johansson, Morgan Boije, Daniel Andersson)
2. Orust
(Joel Lööf, Julius Harrysson, Jesper Iversen, Joel Karlsson, Emil Iversen)
3. Stockholm
(Robert Andersson, Calle Boman, Tobias Greby, Christoffer Romland, Josef Grahn)

Tenkai

1. Strömstad 2
(Anastasia Sundström, Per Adolfsson, Anna Löfgren, Ida Jansson, Kristin Sjöberg, Johan Mikkelsen)
2. Strömstad 1
(Maja Trolle, Rebecka Mikkelsen, Rebecka Karlsson, Akkanat Pilarp, Tobias Karlsson, Marcus Carlsson)
3. Stockholm, Höganäs
(Beatrice Kantén, Robert Andersson, Calle Boman, Adam Bogren, Josef Grahn, Anna Gomez)

Lagjissen damer, 3 kyu+

1. Std, Gbg, Sthlm, Uddev
(Anna Löfgren, Jane Koskinen, Nasrin Mosawi, Beatrice Kantén, Clary Andersson)
2. Malmö, Höganäs
(Louise Stjernquist, My Håkansson, Matilda Grahm, Lotta Korths, Veera Littmarck)
3. Strömstad, Ed
(Rebecka Mikkelsen, Maja Trolle, Anastasia Sundström, Maria Tång, Erika Palm)

Tillbaka till resultatlistan