Svenska Taidoförbundet
[ Logga in ]
 

Sensu Dojos Julcup

Strömstad, den 3 december 2005

Hokei (tai/in) damer 2 kyu+

1.Maria Tång, Taidoklubben Sensu Dojo
2.Rebecka Karlsson, Taidoklubben Sensu Dojo
3.Anastasia Sundström, Taidoklubben Sensu Dojo

Hokei (tai/in) herrar 2 kyu+

1.Daniel Andersson, Uddevalla Taidoklubb Taikei
2.Leif Nilsson, Taidoklubben Sensu Dojo
3.Hannes Kannisto, Budoklubben Shindo

Hokei mix 0-5 kyu

1.Per Genberg, Taidoklubben Sensu Dojo
2.Jonas Carlsson, Taidoklubben Sensu Dojo
3.Kim Leidegren, Göteborgs Taidoklubb

Hokei mix 4-3 kyu

1.Rebecka Karlsson, Taidoklubben Sensu Dojo
2.Kristin Sjöberg, Taidoklubben Sensu Dojo
3.Ida Jansson, Taidoklubben Sensu Dojo

Jissen damer 4-3 kyu

1.Rebecka Mikkelsen, Taidoklubben Sensu Dojo
2.Maja Trolle, Taidoklubben Sensu Dojo
3.Anastasia Sundström, Taidoklubben Sensu Dojo

Jissen herrar 2 kyu+

1.Hannes Kannisto, Budoklubben Shindo
2.Morgan Boije, Örebro Kampsportförening
3.Julian Dellermalm, Stockholms Taidoförening

Jissen herrar 4-3 kyu

1.Anton Lönngren, Örebro Kampsportförening
2.David Luthman, Örebro Kampsportförening
3.Gunnar Cervin, Taidoklubben Sensu Dojo

Laghokei (tai/in) ej mix (5 pers.)

Tenkai

1. Sensu Dojo Strömstad 1
(Rebecka Mikkelsen, Anastasia Sundström, Akkanat Pilarp, Rebecka Karlsson, Marcus Carlsson, Per Genberg)
2. Sensu Dojo Strömstad 2
(Andreas Thorn, Leif Nilsson, Tobias Karlsson, Fredrik Samuelsson, Kristin Sjöberg, Maria Tång)
3. Sensu Dojo Strömstad 3
(Maja Trolle, Anna Löfgren, Ida Jansson, Johan Mikkelsen, Anna Helgegren, Mårten Gille)

Unsoku happo <= 12 år

1.Lovisa Karlsson, Taidoklubben Sensu Dojo
2.Oskar Sjöberg, Taidoklubben Sensu Dojo
3.Sylvester Friedman Sandin, Uddevalla Taidoklubb Taikei

Unsoku happo > 12 år

1.Elin Mellgren, Uddevalla Taidoklubb Taikei
2.Frida Markendahl, Taidoklubben Sensu Dojo
3.Ellinor Lindbom, Göteborgs Taidoklubb

Jissen damer 3 kyu+

1.Clary Andersson, Uddevalla Taidoklubb Taikei
2.Britt-Louise Carlsson, UNSW, Australia
3.Maria Tång, Taidoklubben Sensu Dojo

Lagjissen damer, 3 kyu+

1. Uddevalla/Australien
(Clary Andersson, Britt-Louise Carlsson)
2. Strömstad
(Maria Tång, Anastasia Sundström, Rebecka Mikkelsen)

Lagjissen herrar, 3 kyu+

1. Örebro/Uddevalla
(Anton Lönngren, Viktor Lindahl, David Luthman, Morgan Boije, Clary Andersson)
2. Stockholm/Göteborg
(Patrik Persson, Hannes Kannisto, Julian Dellermalm, Christoffer Romland, Robert Andersson)
3. Strömstad/Ed
(Leif Nilsson, Tobias Karlsson, Fredrik Samuelsson, Gunnar Cervin, Lars-Åke Sjögren)

Tillbaka till resultatlistan